O mne

Varenie je môj život. Varím zdravé jedlá ale aj tie menej zdravé :), varím z čerstvých surovín, ale niekedy aj čo chladnička dá :). A o tom bude aj tento blog. Nájdete tu recepty na rôzne jedlá, nápoje, koláčiky, zákusky. Postrehy z reštaurácií, fastfoodou, cukrární ktoré občas navštívim. Rady kde sa dá čo kúpiť a kde radšej niektoré veci nekupovať. Vitajte na mojom blogu Everyday Kitchen by Milan.

nedeľa 24. apríla 2016

Tvarohové mini bábovky


Tak a včera som vyskúšal ďalší recept na tvarohovú bábovku podľa českej blogerky  pradobroty. Trocha som si ho upravil na mini bábovky a vyšli mi ešte aj cucakes :) Recept je na jednu bábovku alebo 16 až 18 mini báboviek. 

Suroviny:

160 g masla
100 g hnedého cukru
100 g krupicového cukru
500 g tvarohu / ja som použil jemný tučný tvaroh/
3 veľké vajcia
200 g detskej krupice
štipka soli
1 prášok do pečiva
šťava z polovice citróna

Postup:

Zohrejem si rúru na 170°C /teplovzdušnú na 150°C/. Formu alebo formičky na minibábovky si vymastíme maslom a vysypeme detskou krupicou. Maslo izbovej teploty vymiešame s tmavým cukrom a postupne do masla primiešame žĺtka. Ďalej pridáme tvaroh, štipku soli a citrónovú šťavu a premiešame. Prášok do pečiva premiešame s detskou krupicou. Z bielkov a štipky soli vymiešame tuhý sneh do ktorého zašľaháme krupicový cukor. Do tvarohovej zmesi postupne zamiešame krupicu a sneh z bielkov.
Pečieme asi 40 až 50 minút.
Je to veľmi dobrá, šťavnatá tvarohová bábovka. Cesto je vhodné aj na cupcakes. Ja som pripravil cupcakes s marhuľovým džemom a čokoládovým krémom ozdobené čerstvou jahodou. Originál recept na pradobroty - tvarohová bábovka.
Dobrú chuť :)


 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára